☎ (098) 442-34-08; (066) 921-41-19; (093) 500-82-85 ✉ office@didactica.com.ua
(пусто)
 
Валюта:
English  Русский  Украинский 

Новини

Голосування

Версія для друку Версія для друку

Евдиометр (приналежн. джерела вис. напруги)

Артикул:  001778
Евдиометр (приналежн. джерела вис. напруги)

1. Призначення

Прилад призначений для демонстрації дослідів з підтвердження молекулярної формули речовини розкладанням його в искровом розряді.

2. Технічні характеристики, комплектність і пристрій

Габаритні розміри в упаковці (довж.*шир.*вис.), см...............27*10*5
Вага, кг, не більше 0,2
В комплект входять:

скляна трубка-корпус з двома відводами - 1 шт.,
гумові пробки зі скляними трубками - 2 шт.,
гумові пробки з електродами - 2 шт.,
трубка ПВХ - 1 шт.,
керівництво з експлуатації - 1 шт.

Прилад складається зі скляної трубки-корпусу з двома відводами, які через гумові пробки вставлені електроди. Верхня і нижня частини трубки закриті гумовими пробками зі скляними трубками. На корпус нанесені мітки, що ділять його обсяг на 7 частин.
Прилад використовується з джерел високої напруги, наприклад з генератором високої напруги шкільним ГВН.

3. Монтаж установки для проведення дослідів (рис. 1)


Для монтажу установки використовуються: эвдиометр, штатив лабораторний, столик підйомно-поворотний, склянка з нижнім тубусом, гумові трубки і пружинні затиски. Пробки з трубками і електродами повинні бути вмонтовані в корпус дуже щільно для забезпечення герметичності приладу. Верхня скляна трубка служить для заповнення приладу газом, нижня - для виходу рідини і регулювання її рівня.

4. Демонстрація досвіду

Розкладання метану в искровом розряді

Для проведення досвіду заповнити склянку і корпус приладу підфарбованою водою (при відкритих затискачах). Після цього через верхню трубку ввести в прилад метан, перевірений на чистоту, в обсязі трохи нижче другої позначки. Випускаючи потім надлишок газу через верхню трубку, встановити рівень рідини в корпусі і склянці на одній лінії з відповідною міткою.
Закрити затискачі, приєднати до електродів приладу генератор високої напруги і включити його.
Протягом 5 - 6 хвилин об'єм газу збільшується, потім збільшення обсягу припиняється, що свідчить про припинення розкладання. Генератор високої напруги вимкнути.
Дати охолонути газу і встановити рівні рідини знову на одній лінії (щоб можна було порівняти обсяги метану і водню при однакових умовах). Обсяг збільшується, при цьому майже рівно в два рази.
СН4 -> С+2Н 2

Відкривши верхній затиск, підняти склянку з водою і підпалити виходить водень. У корпусі помітно освіта вільного вуглецю.
Аналогічні досліди можна провести з етаном, бутаном, пропаном. Якщо в якості вихідних речовин взяти однакові обсяги метану і етану, то при проведенні дослідів встановлюється розходження в складі цих газів: при розкладанні етану утворюється потрійний об'єм водню (С2Н6 -> 2С+3Н2).

Є питання?

Ви можете задати нам питання за допомогою наступної форми.

Ім'я:

Email

Будь ласка, сформулюйте Ваші питання щодо: Евдиометр (приналежн. джерела вис. напруги):


Введіть число, зображене на малюнку
code