☎ (098) 442-34-08; (066) 921-41-19; (093) 500-82-85 ✉ office@didactica.com.ua
(пусто)
 
Валюта:
English  Русский  Украинский 

Новини

Голосування

Версія для друку Версія для друку

Прилад для демонстрації залежності опору провідника від його довжини, перетину і матеріалу

ОСОБЛИВОСТІ ДАНОГО НАВЧАЛЬНОГО ПОСІБНИКА: НАЙДЕШЕВША ЦІНА! МЕТАЛЕВА КОНСТРУКЦІЯ, НЕ МЕНШЕ 1 МЕТРА
2400.00 грн. 2090.00 грн.
Ви економите: 310.00 грн. (13%)
Артикул:  000911
Кількість:  

Прилад для демонстрації залежності опору провідника від його довжини, перетину і матеріалу

1. Призначення

Прилад призначений для демонстрації відображення опору в залежності від його геометричних параметрів (опору провідника від його довжини, площі поперечного перерізу і матеріалу), для постановки демонстраційних дослідів з електродинаміки.

2. Технічні характеристики, комплектність і пристрій

Габаритні розміри приладу:   105,5 х 13 См 
Вага, кг, не більше ............ 3,5

У комплект входять:
прилад (в зборі) - 1 шт.
паспорт - 1 шт.

Прилад для відображення опору в залежності від його геометричних параметрів (провідника від його довжини, площі поперечного перерізу і матеріалу) являє собою металеву панель з клемами, між якими закріплені дроти однакової довжини: з міді, заліза і дві з ніхрому.

3. Керівництво по використанню приладу

3.1. Демонстрація залежності опору провідника від його довжини проводиться на прикладі двох ніхромових дротів, закріплених в затисках, для чого виміряти демонстраційним омметром (мультиметром) опір дроту між зажимами і зафіксувати його. Поєднавши з'єднувальним проводом затискачі, що рівносильно збільшенню довжини дроту в два рази, виміряти опір дроту на сусідніх затискачах. Переконатися, що опір в цьому випадку збільшилася в два рази в порівнянні з попереднім виміром.

3.2. Демонстрація залежності опору провідника від його поперечного перерізу виробляється також на ніхромових дротах, для чого необхідно з'єднати сполучними проводами затискачі один навпроти одного, що рівносильно збільшенню поперечного перерізу ніхромового дроту в два рази. Виміряти опір між зажимами, порівнявши його значення з опором між тими ж зажимами в попередньому досвіді, переконатися в зменшенні його в два рази.

3.3. Демонстрація залежності опору провідника від його матеріалу проводиться на прикладі порівняння опору однакових по довжині і перетину сталевий і нихромовой дротів.

3.4. При відсутності демонстраційного омметра опір дротів можна виміряти методом вольтметра-амперметра. В цьому випадку необхідно зібрати електричний ланцюг з джерелом струму напругою 1 ... 2 вольта. При замкнутому ланцюзі зафіксувати показання амперметра, включеного послідовно з дротом, і вольтметра, підключеного паралельно до кінців дроту. Згідно із законом Ома визначити опір дроту.

Необхідно відзначити, що вимірювання опору прямим методом (за допомогою омметра) більш точно і технологічно, так як не потрібно збирати електричні ланцюги.

3.5. Прилад може бути використаний і при проведенні лабораторних робіт по:

Розрахунку та вимірювання опору провідника.
Розрахунку та вимірювання опору послідовно з'єднаних провідників.
Розрахунку та вимірювання опору паралельно з'єднаних провідників.
Визначення питомої опору провідника.
Розрахунки опорів слід проводити за наведеними геометричним параметрам провідників або шляхом їх вимірювання. Використання штекерів омметра (мультиметра) дозволяє створювати контакт простим зіткненням до дроту і зробити всі виміри, не роблячи ніяких змін у схемі приладу, що не приєднуючи досліджуваний провідник в схему "капітально". Це значно економить час при виконанні дослідів, яке необхідно для аналізу і формулювання висновків за результатами експериментів.

4. Умови зберігання

Прилад зберігати в сухому опалювальному приміщенні.

Є питання?

Ви можете задати нам питання за допомогою наступної форми.

Ім'я:

Email

Будь ласка, сформулюйте Ваші питання щодо: Прилад для демонстрації залежності опору провідника від його довжини, перетину і матеріалу:


Введіть число, зображене на малюнку
code