☎ (098) 442-34-08; (066) 921-41-19; (093) 500-82-85 ✉ office@didactica.com.ua
(пусто)
 
Валюта:
English  Русский  Украинский 

Новини

Голосування

Версія для друку Версія для друку

Прилад для демонстрації всмоктування води коренем

450.00 грн.
Артикул:  000694
Кількість:  

Прилад для демонстрації всмоктування води коренями


Увага! Перш ніж почати користуватися приладом, необхідно уважно ознайомитися з його пристроєм, правилами експлуатації і догляду, що містяться в цій інструкції.


1. Призначення приладу
Прилад призначений для демонстрації явищ: 1.1. Надходження води в корінь рослини на уроках ботаніки в середній школі. Провідної здатності стебла і явища транспірації листя.


2. Комплектність
У комплект приладу входять:
1. трубка 1шт
2. коробка 1шт
3. інструкція з експлуатації 1екз.


3. Пристрій приладу
Прилад являє собою U-подібну скляну трубку. Одне коліно трубки широке, інше вузьке. У широкому коліні поміщають кореневу систему рослини. Рослина закріплюють в приладі за допомогою розрізної пробки. Щоб стебло рослини зручно було вводити в пробку, в ній просвердлений канал. Вузьке коліно призначене для показу зміни рівня води в приладі в міру поглинання її корінням рослини. Для позначки початкового і кінцевого рівня води на вузькому коліні приладу розташовані покажчики.


4. Підготовка приладу до досвіду і демонстрація дослідів
1.Опит по демонстрації поглинання води коренями. Для демонстрації досвіду необхідно мати рослина з неушкодженою кореневою системою. Для цього за 2-3 тижні до уроку пророщують кілька насіння культури з великої кореневою системою (соняшник, квасоля). Перед проведенням досвіду одна з рослин обережно викопують, щоб не пошкодити коріння. Коріння у такої рослини відмивають від частинок грунту. З вирощених рослин для досвіду вибирають найбільш сильні. Нижню частину стебла рослини вводять в канал пробки. Щоб стебло щільно прилягав до стінок каналу, їх попередньо обмазують розм'якшеним воском. Зміцнювати стебло в пробці слід обережно, щоб не пошкодити його. Наповнивши прилад кип'яченої охолодженої водою (бажано підфарбованою), в його широке коліно опускають коріння рослини, а потім обертальним рухом по можливості щільніше і глибше вводять пробку в горловину трубки. При цьому під пробкою не повинно залишатися повітряних бульбашок. Після цього пробку ретельно обмазують воском, щоб запобігти проникненню повітря в прилад. Після обмазки прилад перевіряють на герметичність. Для цього його перевертають, закривши пальцем отвір вузького коліна. Якщо в цьому положенні в вузьке коліно не будуть проникати бульбашки повітря, прилад готовий до демонстрації. В іншому випадку зміцнення рослини в приладі і обмазку пробки доведеться повторити. Перед демонстрацією досвіду прилад закріплюють у штативі. Розповівши учням про завдання досвіду і техніці його підготовки, вчитель встановлює верхню покажчик на вузькому коліні приладу на туди, де знаходиться рівень води. Через деякий час учні помітять, що рівень води у вузькій трубці починає знижуватися. Це вказує на те, що рослина поглинає воду з приладу. Кінцевий рівень води відзначають другу покажчиком. Учитель також повинен пояснити, що в даному випадку в поглинанні води беруть участь стебло і листя. Щоб показати поглинання води тільки одним коренем, гострим ножем або бритвою зрізають стебло з листям. Після видалення стебла рівень води у вузькому коліні приладу продовжує падати. При вивченні питання про поглинання води коренями рослини, вчитель повинен звернути увагу учнів на той факт, що рослини з грунту поглинають воду з розчиненими в ній мінеральними солями. Ці солі є поживними речовинами для рослин. Поглинання проводиться кореневими волосками, а також молодими частинами кореня. Старі ж частини кореня, покриті коркової тканиною, безпосередньої участі в поглинанні води не приймають.


2. Дослід по демонстрації провідної здатності судин стебла рослини, а також явища транспірації листя. Для демонстрації досліду потрібно втечу бальзаміну або герані. Напівпрозорі пагони і листя даних рослин дозволяють демонструвати явища проведення води судинами стебла і ефект транспірації.
Прилад збирається в послідовності, вказаній вище (див. вище). Для демонстрації досвіду воду в приладі слід підфарбувати небудь яскравим барвником. При цьому слід звернути увагу на те, що барвник не повинен затримуватися мембранами провідних судин стебла (можна використовувати туш, чорнило). При фіксації стебла рослини в приладі слід по можливості уникати проникнення повітря в провідні судини стебла, так як бульбашки повітря можуть призвести до їх закупорці. Після фіксації стебла прилад герметизується і перевіряється на герметичність. Після закріплення в штативі, за умови повної герметичності, прилад готовий до роботи.
При демонстрації досвіду вчитель звертає увагу учнів на те, що зниження рівня рідини у вузькому коліні приладу супроводжується поширенням барвника спочатку вгору по стеблу рослини, а потім по судинах листової пластинки. Учитель повинен пояснити, що досвід демонструє здатність стебла до проведення води з розчиненими в ній мінеральними речовинами, і що розташування даних судин в стеблі і листової пластини рослини можна визначити завдяки їх фарбуванню містяться у воді барвником. Вода піднімається по стеблу до листків завдяки ефекту її випаровування листовий платівкою, який називається транспірацією.
5. Правила зберігання
Після закінчення досвіду прилад очищають від воску, миють і висушують.
Прилад і пробку зберігають в коробці в сухому приміщенні з температурою 15-250С при відносній вологості повітря до 80%.

Є питання?

Ви можете задати нам питання за допомогою наступної форми.

Ім'я:

Email

Будь ласка, сформулюйте Ваші питання щодо: Прилад для демонстрації всмоктування води коренем:


Введіть число, зображене на малюнку
code