☎ (098) 442-34-08; (066) 921-41-19; (093) 500-82-85 ✉ office@didactica.com.ua
(пусто)
 
Валюта:
English  Русский  Украинский 

Новини

Голосування

Версія для друку Версія для друку

Модель об’ємна «Квітка капусти»

ОСОБЛИВОСТІ ДАНОГО НАВЧАЛЬНОГО ПОСІБНИКА: НАЙДЕШЕВША ЦІНА! ВЕЛИКІ РОЗМІРИ
1400.00 грн. 1250.00 грн.
Ви економите: 150.00 грн. (11%)
Артикул:  000609
Кількість:  

Модель об'ємна демонстраційна
Модель квітки капусти


1. Призначення
Посібник призначений для використання в якості демонстраційного матеріалу при вивченні курсу біології за розділом «Різноманіття і еволюція живої природи» на уроках за темами:
Будова квітки
Особливості будови хрестоцвітних.


2. Комплектність і пристрій
У комплект входять:
квітконіжка - 1 шт., - чашечка - 1 шт.,
пелюстка подвійний - 2 шт., - підставка - 1 шт.,
маточка з шістьма тичинками - 1 шт., - стрижень - 1 шт.,
керівництво з експлуатації - 1 шт.
Модель демонструє будову квітки капусти. Модель розбірна, забезпечена пластмасовою підставкою. Деталі моделі виготовлені з пластмаси і дроту, розфарбовані в природні кольори.


3. Методичні рекомендації
Можливе використання посібника при вивченні нового матеріалу, на етапі перевірки знань, а також при проведенні лабораторних робіт.
Рекомендується використовувати даний посібник в комплексі з іншими наочними засобами навчання: демонстраційними моделями (квітки сімейств Пасльонові, Злаки, Розоцвіті, Складноцвіті, Лілійні, Бобові), друкованими посібниками, гербаріями, слайд-альбомами, відеофільмами.
Використання моделі істотно полегшує процес засвоєння матеріалу учнями. Завдяки тому, що модель є розбірної, вона дозволяє найкращим чином демонструвати будову квітки. Крім того, порівняння моделей квіток різних сімейств сприяє
засвоєнню інформації про наявність у всіх квіток однакових частин і про відмінності в їх кількості і зовнішньому вигляді.


4. Матеріали для вчителя
Будова цветкаПрі всьому різноманітті квіткових рослин будова квіток у них однаково, тобто квітки складаються з одних і тих же частин. При цьому кількість деяких частин, наприклад маточок і тичинок, у різних рослин широко варіюється, але у рослин кожного виду воно суворо визначено.
В центрі квітки розташовані тичинки і маточка. Маточка - це жіноча частина квітки. Він утворений видозміненими листочками - плодолистками. Маточка складається з приймочки, стовпчика і зав'язі. Рильце - це верхня частина маточки, що уловлює пилок. Зав'язь містить жіночі статеві клітини. Вона защіщаетсемязачаток, який в ній знаходиться, від несприятливих факторів середовища. З семязачатков після запилення і запліднення утворюється насіння, а з зав'язі - плід. Закрите положення семязачатка в зав'язі відрізняє покритонасінні рослини від голонасінних, у яких семязачатки лежать відкрито. Стовпчик пов'язує рильце і зав'язь. По ньому проходять жилки, по яких до семязачатков надходять живильні речовини.
Маточка оточений тичинками. Тичинка являє собою пильовик на тичинкової нитки, всередині нього розвивається пилок. Пильник складається з двох половинок, кожна з яких, у свою чергу, включає 2 пилкових мішка. Таким чином, кожна тичинкові нитка несе по 4 пилкових мішка. Пилок, що утворюється в пильовика, недовговічна, у різних рослин вона зберігає життєздатність від декількох годин до декількох днів.
Частини квітки, розташовані навколо тичинок і маточки, називаються оцвітиною. Оцвітина може бути простим або подвійним. У простого оцвітини всі листочки однорідні, він не ділиться на частини. Подвійний, навпаки, складається з чашечки і віночка. Віночок - це внутрішнє коло пелюсток. Віночок сприяє запиленню квітки, залучаючи комах-запилювачів своїм забарвленням, розмірами і характерною формою. Завдяки яскравому забарвленню пелюсток він здатний відображати частину спектру сонячного проміння, оберігаючи тим самим репродуктивні частини квітки від перегріву. Закриваючись на ніч, віночок, навпаки, створює свого роду камеру, що перешкоджає надмірному охолодженню квітки або пошкодження його холодною росою. Забарвлення
віночка значно варіюється. У тропіках звичайні рослини з червоної, оранжевої, синьо-фіолетовим забарвленням віночка. У регіонах з помірним кліматом переважають жовті квіти.
Віночок оточений чашечкою, що складається з чашолистків. Функція чашечки - захист частин квітки. Недарма при формуванні квітки чашечка утворюється однією з перших.
Вищеназвані частини квітки розташовуються на квітколоже. Квітка розвивається на квітконіжці - це частина стебла під квіткою, позбавлена ​​листя. В одних рослин квітки розвиваються по одному на верхівках пагонів або в пазухах листків - це одиночні квітки. У інших рослин квітки зібрані в суцвіття. Суцвіття - це спеціалізований пагін, який несе квітки і видозмінені листки. Біологічне значення суцвіття полягає в підвищенні ймовірності запилення великого числа дрібних, часто непоказних квіток.
Хрестоцвіті
Хрестоцвіті - сімейство рослин класу дводольних, представлені одно-або багаторічними травами, рідше напівчагарниками або чагарниками.
Квітки двостатеві, зібрані в суцвіття - кисть. Кожна квітка в кисті сидить на своїй квітконіжці. Оцвітина подвійний. Чашечка складається з 4 зелених чашолистків. Віночок - з 4 пелюсток, розташованих хрест-навхрест (звідси й назва). У хрестоцвітних 6 тичинок, з яких 2 короткі і 4 довгі. Маточка одна, він утворений з 2 плодолистків, стовпчик один з головчасте рильце.
Плід хрестоцвітних - стручок або стручочек. Це сухий, многосемянной, розділений всередині перегородкою плід. Розкривається стручок двома стулками знизу вгору. Численні насіння з зігнутим зародком розташовуються на перегородці.
Листя хрестоцвітних розташовані на стеблі почергово або зібрані в прикореневу розетку. Кореневі системи стрижневі.
Сімейство хрестоцвітих налічує близько 3 тисяч видів, поширених по всій земній кулі, в основному в Північній півкулі. Серед них багато корисних рослин:
овочевих (бруква, капуста, редька, редис і ін),
олійних (ріпак, рижик, суріпиця і ін),
пряних (гірчиця, хрін і ін),
лікарських (желтушник, сердечник луговий, бузок та ін.)
Деякі хрестоцвіті (гулявник, пастуша сумка, суріпиця, талабан та ін) є поширеними бур'янами.
Хрестоцвіті відіграють велику роль у сільському господарстві. Вони витісняють з посівів бур'янисті види, а з грунту - збудників хвороб. Після їх прибирання в грунті залишається велика кількість органічних залишків, які володіють ростстимулюючих властивостей для наступних культур, наприклад, для картоплі й зернових.
Зразкові питання для обговорення при вивченні будови квітки:
Назвіть частини квітки і покажіть їх на моделі.
Покажіть головні частини квітки. Розкрийте особливості їх будови.
Які квітки називають двостатевими? Поясніть це, використовуючи модель.
Як називаються частини квітки, розташовані навколо маточки і тичинок? Яких видів вони бувають?
Назвіть квітки з простою оцвітиною, з подвійним.
У чому значення віночка? Які особливості його будови відповідають його функціям?
Яке значення має чашечка?
Що таке суцвіття? У чому його функція?
Зразкові питання для обговорення при вивченні особливостей будови хрестоцвітних:
Охарактеризуйте сімейство хрестоцвітих. Назвіть представників цього сімейства.
У чому полягають особливості будови хрестоцвітних? Вкажіть частини квітки на моделі.
Порівняйте моделі квіток різних сімейств. У чому подібність і в чому відмінності?


5. Умови зберігання
Зберігати модель слід в сухому опалювальному приміщенні. Рекомендується після демонстрації збирати модель і зберігати її в зібраному вигляді.

Є питання?

Ви можете задати нам питання за допомогою наступної форми.

Ім'я:

Email

Будь ласка, сформулюйте Ваші питання щодо: Модель об’ємна «Квітка капусти» :


Введіть число, зображене на малюнку
code