☎ (098) 442-34-08; (066) 921-41-19; (093) 500-82-85 ✉ office@didactica.com.ua
(пусто)
 
Валюта:
English  Русский  Украинский 

Новини

Голосування

Версія для друку Версія для друку

Модель об’ємна «Квітка гороха»

ОСОБЛИВОСТІ ДАНОГО НАВЧАЛЬНОГО ПОСІБНИКА: НАЙДЕШЕВША ЦІНА! ВЕЛИКІ РОЗМІРИ
1400.00 грн. 1200.00 грн.
Ви економите: 200.00 грн. (15%)
Артикул:  000608
Кількість:  

Модель об'ємна демонстраційна
Модель квітки гороху


1. Призначення
Модель призначена для використання в якості демонстраційного матеріалу при вивченні курсу біології за розділом «Різноманіття і еволюція живої природи» на уроках за темами:
Будова квітки
Родина Бобові


2. Комплектність і пристрій
У комплект входять:
квітконіжка - 1 шт.,
чашечка - 1 шт.,
пелюстка - 4 шт.,
маточка - 1 шт.,
вставка, із закріпленими в ній тичинками - 1 шт.,
підставка - 1 шт.,
стрижень - 1 шт.,
керівництво з експлуатації - 1 шт.
Модель демонструє будову квітки гороху. Модель розбірна, забезпечена пластмасовою підставкою. Деталі моделі виготовлені з пластмаси і дроту, розфарбовані в природні кольори. Висота моделі 33 см.


3. Методичні рекомендації
Можливе використання посібника при вивченні нового матеріалу, на етапі перевірки знань, а також при проведенні лабораторних робіт.
Рекомендується використовувати даний посібник в комплексі з іншими наочними засобами навчання: демонстраційними моделями (квітки сімейств Хрестоцвіті, Пасльонові, Злаки, Розоцвіті, Складноцвіті, Лілійні), друкованими посібниками, гербаріями, слайд-альбомами, відеофільмами.
Використання моделі істотно полегшує процес засвоєння матеріалу учнями. Завдяки тому, що модель є розбірної,
вона дозволяє найкращим чином демонструвати будову квітки. Крім того, порівняння моделей квіток різних сімейств сприяє засвоєнню інформації про наявність у всіх квіток однакових частин і про відмінності в їх кількості і зовнішньому вигляді.


4. Матеріали для вчителя
Будова квітки
При всьому різноманітті квіткових рослин будова квіток у них однаково, тобто квітки складаються з одних і тих же частин. При цьому кількість деяких частин, наприклад маточок і тичинок, у різних рослин широко варіюється, але у рослин кожного виду воно суворо визначено.
В центрі квітки розташовані тичинки і маточка. Маточка - це жіноча частина квітки. Він утворений видозміненими листочками - плодолистками. Маточка складається з приймочки, стовпчика і зав'язі. Рильце - це верхня частина маточки, що уловлює пилок. Зав'язь містить жіночі статеві клітини. Вона защіщаетсемязачаток, який в ній знаходиться, від несприятливих факторів середовища. З семязачатков після запилення і запліднення утворюється насіння, а з зав'язі - плід. Закрите положення семязачатка в зав'язі відрізняє покритонасінні рослини від голонасінних, у яких семязачатки лежать відкрито. Стовпчик пов'язує рильце і зав'язь. По ньому проходять жилки, по яких до семязачатков надходять живильні речовини.
Маточка оточений тичинками. Тичинка являє собою пильовик на тичинкової нитки, всередині нього розвивається пилок. Пильник складається з двох половинок, кожна з яких, у свою чергу, включає 2 пилкових мішка. Таким чином, кожна тичинкові нитка несе по 4 пилкових мішка. Пилок, що утворюється в пильовика, недовговічна, у різних рослин вона зберігає життєздатність від декількох годин до декількох днів.
Частини квітки, розташовані навколо тичинок і маточки, називаються оцвітиною. Оцвітина може бути простим або подвійним. У простого оцвітини всі листочки однорідні, він не ділиться на частини. Подвійний, навпаки, складається з чашечки і віночка. Віночок - це внутрішнє коло пелюсток. Віночок сприяє запиленню квітки, залучаючи комах-запилювачів своїм забарвленням, розмірами і характерною формою. Завдяки яскравому забарвленню пелюсток він здатний відображати частину спектру сонячного проміння, оберігаючи тим самим репродуктивні частини квітки від перегріву. Закриваючись на ніч, віночок, навпаки, створює свого роду камеру, що перешкоджає надмірному охолодженню квітки або пошкодження його холодною росою. Забарвлення віночка значно варіюється. У тропіках звичайні рослини з червоної, оранжевої, синьо-фіолетовим забарвленням віночка. У регіонах з помірним кліматом переважають жовті квіти.
Віночок оточений чашечкою, що складається з чашолистків. Функція чашечки - захист частин квітки. Недарма при формуванні квітки чашечка утворюється однією з перших.
Вищеназвані частини квітки розташовуються на квітколоже. Квітка розвивається на квітконіжці - це частина стебла під квіткою, позбавлена ​​листя. В одних рослин квітки розвиваються по одному на верхівках пагонів або в пазухах листків - це одиночні квітки. У інших рослин квітки зібрані в суцвіття. Суцвіття - це спеціалізований пагін, який несе квітки і видозмінені листки. Біологічне значення суцвіття полягає в підвищенні ймовірності запилення великого числа дрібних, часто непоказних квіток.
Бобові
Бобові - сімейство рослин класу дводольних, представлені однорічними і багаторічними травами, напівчагарниками, чагарниками, ліанами і рідше деревами.
Квітки двостатеві, оцвітина подвійний. Чашечка сростнолістную, що складається з 5 зелених чашолистків. Віночок складається 5 пелюсток, зазвичай вільних. Іноді 2 передніх пелюстки зростаються біля основи. Пелюсткам бобових дали окремі назви. Так, віночок складається з вітрила, двох весел і човники, утвореної двома зрослими пелюстками. Тичинок звичайно 10, рідше буває менше або більше 10. Часто тичинки бобових зростаються в 1 або 2 пучка. Маточка з одного плодолистка, зав'язь верхня; плід - біб.
Листя у бобових чергові, з прилистки, складні.
Сімейство бобових одне із самих великих сімейств квіткових рослин налічує близько 12 тисяч видів, поширених по всій земній кулі. Серед них багато корисних рослин:
харчові (арахіс, горох, соя, квасоля, сочевиця та ін),
кормові (конюшина, люпин, люцерна та ін),
декоративні (запашний горошок, люпин, гліцинії та ін),
лікарські (буркун, термопсис, солодка, стальнік та ін.)
З деяких бобових отримують дорогу деревину - так зване рожеве дерево і африканське чорне дерево. Червоне сандалове дерево і деревина деяких інших видів використовуються для виготовлення дорогих меблів.
Зразкові питання для обговорення при вивченні будови квітки:
Назвіть частини квітки і покажіть їх на моделі.
Покажіть головні частини квітки. Розкрийте особливості їх будови.
Які квітки називають двостатевими? Поясніть це, використовуючи модель.
Як називаються частини квітки, розташовані навколо маточки і тичинок? Яких видів вони бувають?
Назвіть квітки з простою оцвітиною, з подвійним.
У чому значення віночка? Які особливості його будови відповідають його функціям?
Яке значення має чашечка?
Що таке суцвіття? Яка його функція?
Зразкові питання для обговорення при вивченні особливостей будови бобових:
Охарактеризуйте сімейство бобових. Назвіть представників цього сімейства.
У чому полягають особливості будови бобових? Вкажіть частини квітки на моделі.
Порівняйте моделі квіток різних сімейств. У чому подібність і в чому відмінності?


5. Умови зберігання
Зберігати модель слід в сухому опалювальному приміщенні. Рекомендується після демонстрації збирати модель і зберігати її в зібраному вигляді.

Є питання?

Ви можете задати нам питання за допомогою наступної форми.

Ім'я:

Email

Будь ласка, сформулюйте Ваші питання щодо: Модель об’ємна «Квітка гороха» :


Введіть число, зображене на малюнку
code