Колекція роздатковаКолекція "Кам'яне вугілля і продукти його переробки"1. Призначення
Використовується на заняттях по темі "Коксохімічне виробництво" в курсі органічної хімії.
У колекцію входять наступні зразки: кам'яне вугілля, коксовий газ, кокс, аміачна вода, мінеральні добрива, нафталін, барвник, сахарин, фенол, пластмаса.
Кам'яне вугілля
Протягом багатьох років кам'яне вугілля є джерелом ароматичних вуглеводнів. Кам'яне вугілля являє собою складну суміш сполук вуглецю, кисню, азоту і сірки; він містить органічну масу, яка обумовлює його горючі властивості.
Коксування вугілля
Коксування вугілля здійснюють в коксових печах (рис. 1) при температурі близько 1000 0С без доступу повітря. При такій температурі відбувається розщеплення органічних макромолекул, що містяться у вугіллі, з утворенням летючих продуктів і коксу. Кокс - пористий матеріал, що складається з вуглецю, він необхідний в металургійній промисловості при виплавці заліза з руд. При конденсації летких продуктів, що утворюються кам'яновугільна смола і аміачна вода. Крім того, виділяється коксовий газ.
З кам'яновугільної смоли шляхом перегонки отримують бензол, толуол, фенол, нафталін та інші речовини. Що залишилася після перегонки чорна маса - пек використовується в дорожньому будівництві, у виробництві електродів, покрівельних матеріалів.
В процесі переробки продуктів коксування кам'яного вугілля виходять багато інші важливі продукти: анілін, сахарин, різні анілінові барвники а також пластмаси.
Батарея коксових печей
Рис. 1

Виробник залишає за собою право змінювати комплектацію та технічні характеристики навчальних посібників без попереднього повідомлення, при цьому функціональні і якісні показники наочних посібників не погіршуються.