☎ (098) 442-34-08; (066) 921-41-19; (093) 500-82-85 ✉ office@didactica.com.ua
(пусто)
 
Валюта:
English  Русский  Украинский 

Новини

Голосування

Версія для друку Версія для друку

Набір лабораторний «Геометрична оптика - чотири досліди»

1900.00 грн.
Артикул:  000952
Кількість:  

Лабораторний набір «Геометрична оптика - чотири досліди»


1.Призначення
Лабораторний практикум «Геометрична оптика» (надалі - Прилад) призначений для проведення двох основних лабораторних робіт:
■ спостереження і вимір кута повного внутрішнього відбиття (ППО) і показника заломлення оптичного сегмента;
■ об'єктивне вимірювання довжини світлової хвилі і оцінка спектрального діапазону видимій області спектра.


2 . ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
2.1 . Напруга живлення світлових діодів - 3.0 В;
2.2 . Фокусна відстань циліндричної лінзи - +80 мм.
2.3 . Світловий діаметр циліндричної лінзи - 20х80 мм.
2.4 . Ціна поділки шкали екрану - 1 мм.
2.5 . Просторова частота дифракційної решітки - 500 мм 1мм
2.6 . Світовий розмір дифракційної решітки - 20х50 мм


3 . ОПИС ПРИЛАДУ І ПРИНЦИП РОБОТИ
Прилад виконаний в настільному вигляді. Оптична схема обох лабораторних робіт збирається на чистому паперовому аркуші 11 формату. Освітлювач встановлюється окремо на столі і розміщується на певній відстані по відношенню до оптичної схемою.
У комплект приладу входить випромінювач з автономним живленням від двох пальчикових батарейок. У центрі випромінювача, по вертикалі, розміщені потужні світлодіоди синього і червоного світла, що володіють вузькою діаграмою спрямованості. Світловий пучок, при проходженні через циліндричну лінзу, дає зображення у вигляді вузької світиться лінії, а високий ступінь монохроматичности випромінювання забезпечує необхідну точність вимірювання довжини світлової хвилі в синьою і червоною області спектра. У центрі оптичної схеми знаходиться оптичний сегмент. Це багатоцільовий оптичний елемент.
Розгорнутий плоскою оптичної поверхнею до випромінювача оптичний сегмент фокусує світловий пучок від одного з світлодіодів у вертикальну лінію, що світиться. Якщо оптичний сегмент розгорнути на 180 градусів, то Прилад буде готовий до спостереження явища повного внутрішнього відбиття (ППО). Схему залишається доповнити щілинної діафрагмою, встановлену між випромінювачем і оптичним сегментом і дозволяє виділити спрямований вузький промінь світла.
При об'єктивному вимірі довжини світлової хвилі, оптичний сегмент орієнтується плоскою поверхнею до випромінювача і в такому положенні виконує функцію циліндричної лінзи. За рахунок переміщення випромінювача по відношенню до оптичної схемою на аркуші, досягається фокусування на екрані світиться лінії червоного або синього кольору. Потім, на оптичний контакт з плоскою оптичної поверхнею сегмента ставиться дифракційна решітка з габаритами 20х50 мм і просторової частотою 500 мм - 1.На екрані з'являються центральний і два бокових дифракційних максимуми.
По черзі, перемикаючи червоний і синій світлодіоди, учні спостерігають різницю в положеннях систем бічних дифракційних максимумів для червоного і синього ділянки спектру. При переході від спостереження до виміру довжини світлової хвилі точність вимірів можна збільшити за рахунок установки безпосередньо перед дифракційної гратами щілинної діафрагми, що дозволяє звузити ширину світиться лінії на екрані. Щілинна діафрагма і екран встановлюються у вертикальне робоче положення за допомогою сегмента з прорізом . Сегмент служить підставкою, в проріз якої вставляється щілинна діафрагма або екран і таким чином фіксується вертикально.
Прилад комплектується однією дифракційної гратами (надалі ДРГ) з просторовою частотою 500 мм - 1. Вимірювання довжини світлової хвилі виробляють по положенню дифракційних максимумів 1-го порядку. При цьому необхідно попередньо отримати зменшене (в 2 рази) зображення світних центральних світлодіодів допомогою циліндричної лінзи. На екрані буде видна вузька світна лінія. Щоб звузити її по ширині, впритул до циліндричної лінзі з дифракційної гратами встановити щілисту діафрагму. На екрані будуть спостерігатися яскраві червоні (сині) дифракційні порядки.
Відстань між дифракційними гратами і екраном визначається за допомогою вимірювальної стрічки, а відстань між «нульовим» і 1 - м (2 - м) порядком - за шкалою екрана.
У Лабораторній роботі зі спостереження явища повного внутрішнього відбиття ( ППО), оптичний сегмент встановлюється радіальної поверхнею до випромінювача. За допомогою щілинної діафрагми виділяється вузько спрямований пучок від червоного і синього світлодіода. Напрямок поширення не змінюється, якщо збігається з напрямком оптичної осі сегмента. Обертаючи сегмент навколо світиться точки виходу світлового пучка на плоскій поверхні, спостерігають відхилення траєкторії світлового пучка від первинного напряму. При подальшому обертанні настане момент, при якому, виходить з сегмента пучок, ковзає вздовж зовнішньої плоскій поверхні. Якщо сегмент ще провернути в тому ж напрямку, світловий пучок відіб'ється від внутрішньої плоскій поверхні сегмента і не вийде назовні. Учні спостерігають явище ППО.
Кут падіння світлового променя на плоску поверхню сегмента називається кутом повного внутрішнього відображення. Його величина залежить від співвідношення показників заломлення більш щільною оптичного середовища, з якої світловий пучок виходить і менш щільною, в якій він поширюється надалі.
Для вимірювання кута повного внутрішнього відбиття (ППО) необхідно встановити оптичний сегмент на лімб і виставити його плоску поверхню уздовж лінії 90-90. Вирощують сегмент слід з лімбо як одне ціле. Для цього слід трохи притискати сегмент до столу при обертанні. Вісь обертання раніше знаходиться в світиться точки виходу світлового пучка. Кут ППО визначається за шкалою лімба при досягненні явища ППО. Знаючи кут ППО легко визначити показник заломлення оптичного матеріалу сегмента.

Є питання?

Ви можете задати нам питання за допомогою наступної форми.

Ім'я:

Email

Будь ласка, сформулюйте Ваші питання щодо: Набір лабораторний «Геометрична оптика - чотири досліди»:


Введіть число, зображене на малюнку
code

Працює на основі скрипту інтернет-магазину WebAsyst Shop-Script