☎ (098) 442-34-08; (066) 921-41-19; (093) 500-82-85 ✉ office@didactica.com.ua
(пусто)
 
Валюта:
English  Русский  Украинский 

Новини

Голосування

Версія для друку Версія для друку

Спектроскоп однотрубний

1818.00 грн. 1785.00 грн.
Ви економите: 33.00 грн. (2%)
Артикул:  000948
Кількість:  

Спектроскоп однотрубний

1. ПРИЗНАЧЕННЯ
Спектроскоп однотрубний служить для спостереження і якісного дослідження різних спектрів в роботах шкільного фізичного практикуму.

2. ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

1. Ширина вхідної щілини:
d = 0.2 мм.
2. Фокусна відстань коллимационной лінзи (об'єктива):
F = 110 мм.
3. Збільшення оптичної системи:
Р = 2.4 крат
4. Спектральний діапазон:
Δλ = 400 ÷800 нм. ( 0.4 ÷ 0.8 мк)

3. КОМПЛЕКТНІСТЬ
1. Спектроскоп однотрубний
2. Паспорт

4. ПРИНЦИП ДІЇ
Шкільний однотрубний спектроскоп призматичного типу складається з трьох основних вузлів: вхідної щілини фіксованої ширини, коллимационной лінзи (об'єктива), складовою призма прямого зору Амічі.
У фокальній площині об'єктива (лінзи) знаходиться вузька вхідна щілина з шириною 0.2 мм Щілину висвітлюється досліджуваними променями. Об'єктив переносить зображення щілини на «нескінченність» тобто формує паралельний пучок світла. Спостерігач бачить зображення щілини в оптимальному режимі акомодації ока на « нескінченність». Враховуючи те, що паралельний пучок при цьому проходить через дисперсійну призму, спостерігач бачитиме послідовний ряд зображень щілини різного кольору, зливається в одне ціле - спектр.
Проста призма в повітрі дає при постійному куті падіння променів кутове відхилення dσ між двома променями з різницею показників заломлення dn для довжин хвиль λ і λ + dλ. Кутовою дисперсією призми називається відношення dσ/ dn.
Збільшення дисперсії (dσ/dn) можна досягти збільшенням заломлюючого кута призми. Однак межа цього ставить повне внутрішнє відбиття на другий заломлюючої поверхні призми. Можна побудувати призму з великим заломлюючих кутом, якщо помістити її в середовище з показником заломлення n>1. В однотрубному спектроскопе це і реалізовано: флинтовая призма знаходиться в середовищі з кронового скла - двох крон призм із скла К-8 (n = 1.5183).
Така призмова система прямого зору називається призмою Амічі. Вона складається з однієї флинтовой призми (Ф), що володіє великою дисперсією, і двох крайніх кронових призм (До) з малою дисперсією.
Для флинтовой призми зі скла ТФ-4 ( n=1.7462) заломлює кут дорівнює 114 град.
При проходженні призми Амічі, внаслідок неоднакової переломлюваності різних довжин хвиль (дисперсії), формується безліч паралельних пучків світла, розповсюджуються під різними кутами: червоні відхиляються на менший кут, фіолетові мають найбільше відхилення. Всі промені інших кольорів проходять в проміжку між крайніми квітами.
Так як всі промені з однаковими довжинами хвиль виходять з призми паралельні між собою, то кришталик ока спостерігача збирає їх в одну точку на сітківці. Промені одного кольору дають зображення вузької щілини; геометричне місце всіх зображень, що даються різними променями, що входять до складу досліджуваного пучка, називається призматичним спектром.

Є питання?

Ви можете задати нам питання за допомогою наступної форми.

Ім'я:

Email

Будь ласка, сформулюйте Ваші питання щодо: Спектроскоп однотрубний:


Введіть число, зображене на малюнку
code

Працює на основі скрипту інтернет-магазину WebAsyst Shop-Script