☎ (098) 442-34-08; (066) 921-41-19; (093) 500-82-85 ✉ office@didactica.com.ua
(пусто)
 
Валюта:
English  Русский  Украинский 

Новини

Голосування

Версія для друку Версія для друку

Спектроскоп двохтрубний

Артикул:  000947

Спектроскоп двотрубний

1. ПРИЗНАЧЕННЯ
Спектроскоп двотрубний служить для спостереження, якісного дослідження та вимірювання різноманітних спектрів видимій області в роботах шкільного фізичного практикуму.

2. ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
1. Ширина вхідної щілини коліматорною трубки:
d = 0.06 мм.
2. Фокусна відстань коллимационной лінзи (об'єктива):
F = 95 мм
3. Фокусна відстань лінзи-об'єктива зорової труби:
F = 95 мм
4. Збільшення оптичної системи зорової труби:
Р = 8.0 крат
5. Спектральний діапазон: видимий
Δλ = 480 ÷650 нм. ( 0.48 ÷ 0.65 мкм)
2.4 Середня дисперсія призми, скло ТФ2:
(nf - nc)х10 = 1 662

3. КОМПЛЕКТНІСТЬ
1 Спектроскоп двотрубний
2 Паспорт

4. ПРИНЦИП ДІЇ
Оптична система шкільного двотрубного спектроскопа складається з трьох основних вузлів: коліматорною трубки з вхідною щілиною фіксованої ширини, зорової трубки з окуляром і дисперсійного призми в центрі схрещення оптичних осей двох трубок. Вся система розміщена в одній площині, на одному столику.
У фокальній площині об'єктива (лінзи) коліматорною трубки знаходиться вузька вхідна щілина з шириною 0.06 мм. Щілину висвітлюється досліджуваними променями. Об'єктив переносить зображення щілини на «нескінченність» тобто формує паралельний пучок світла. Спостерігач за допомогою окуляра зорової трубки бачить різке зображення щілини у площині шкали сітки в оптимальному режимі акомодації ока на «нескінченність». Враховуючи те, що паралельний пучок при цьому проходить через дисперсійну призму «Флінт» в положенні кута мінімального відхилення, спостерігач бачитиме послідовний ряд зображень щілини різного кольору, зливається в одне ціле - суцільний спектр, або розсипаються на окремі лінії - лінійчатий спектр.
Проста призма в повітрі дає при постійному куті падіння променів кутове відхилення dσ між двома променями з різницею показників заломлення dn для довжин хвиль λ і λ + dλ. Кутовою дисперсією призми називається відношення dσ/ dn. Збільшення дисперсії (dσ/dn) можна досягти збільшенням заломлюючого кута призми. Однак межа цього ставить повне внутрішнє відбиття на другий заломлюючої поверхні призми. Оптимальним є кут 60 угл. град., тобто рівнобічна трикутна призма.
При проходженні через дисперсійну призму, внаслідок неоднакової переломлюваності різних довжин хвиль (дисперсії), формується безліч паралельних пучків світла, розповсюджуються під різними кутами: червоні відхиляються на менший кут, фіолетові мають найбільше відхилення. Всі промені інших кольорів проходять в проміжку між крайніми квітами.
Так як всі промені з однаковими довжинами хвиль виходять з призми паралельні між собою, то об'єктив зорової трубки збирає їх в одну точку на шкалі сітки окуляра. Беручи до уваги, що на вході коллимационной трубки не точкове отвір а щілина, то і фокусуватися на шкалі сітки промені будуть в лінію. Промені одного кольору дають зображення вузької щілини; геометричне місце всіх зображень, що даються різними променями, що входять до складу досліджуваного пучка, називається призматичним спектром.

Є питання?

Ви можете задати нам питання за допомогою наступної форми.

Ім'я:

Email

Будь ласка, сформулюйте Ваші питання щодо: Спектроскоп двохтрубний:


Введіть число, зображене на малюнку
code

Працює на основі скрипту інтернет-магазину WebAsyst Shop-Script