☎ (098) 442-34-08; (066) 921-41-19; (093) 500-82-85 ✉ office@didactica.com.ua
(пусто)
 
Валюта:
English  Русский  Украинский 

Новини

Голосування

Версія для друку Версія для друку

Інтерферометр Юнга+ Автономний освітлювач

2142.00 грн.
Артикул:  000946
Кількість:  

Інтерферометра Юнга + АВТОНОМНИЙ освітлювач


1. ПРИЗНАЧЕННЯ
Інтерферометр Юнга - навчальний посібник, призначається для проведення демонстраційних дослідів і фронтальних лабораторних робіт при вивченні хвильових явищ світла (дифракція, інтерференція) по розділу "ОПТИКА" у відповідності зі шкільною програмою. За допомогою інтерферометра стає можливим повторити (на більш високому технічному рівні) знаменитий досвід Юнга, поставлений їм в 1802 році. Досвід Юнга був першим з послідувала серії дослідів (бипризмой Френеля, дзеркало Ллойда), які підтвердили хвильову природу світла. Цікавий він ще тим, що перетин (інтерференція) двох хвильових фронтів, від двох щілин відбувається завдяки іншому чисто хвильовому явищу: дифракції світла. Комбінований трипозиційний тест-об'єкт, у вигляді двох одиночних щілин різної ширини і подвійної щілини, розширює можливості інтерферометра Юнга. Стає доступним, крім спостереження явища інтерференції на подвійний щілини Юнга, спостереження дифракції на одиночній щілини.
За тест-об'єктом з щілинами встановлена ​​двопозиційна планка «бипризмой Френеля», що забезпечує можливість спостереження інтерференції в чистому вигляді. А застосування підсвічування на 2-світлодіодах, синьому і червоному, виконаної у вигляді насадки до інтерферометра, дозволяє бути незалежним від погоди (сонячна або похмура) і досить точно оцінити довжину хвилі червоного та синього світла тобто видимий діапазон спектру.
2. ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
Схожий по виконанню, але невдалий досвід поставив в1665 році Грімальді, який не здогадався використовувати першу щілину (див. Рис. 1), хоча джерело світла вибрав правильно - Сонце. Пізніші розрахунки показали, що в цих умовах і беручи до уваги ті відстані між щілинами, якими користувався Грімальді, явище інтерференції не могло статися в принципі, через значне кутового розміру джерела світла - Сонця. Для того щоб звузити кутові розміри Юнг першим здогадався використовувати вхідну щілину і отримав убивчий по силі аргумент у суперечці прихильників корпускулярної ньютонівської теорії розповсюдження світлового випромінювання і хвильову природу світла. Лише через століття з появою квантової механіки вчені прийшли до розуміння подвійної природи світла: світлове випромінювання це одночасно і корпускула і хвиля (квант). Сумно лише те, що Ньютон і Юнг померли в повному переконанні в своїй правоті, непримиренні.
3. КОМПЛЕКТНІСТЬ
№ позиції Позначення Найменування Кількість
1 ію - 1-1 Інтерферометр Юнга 1
- 1 Щілина пряма вузька 1
- Щілина пряма широка 1
- 2 Щілина Юнга (подвійна) 1
- 3 бипризмой Френеля 1
2 ію - 1-2 Освітлювач 1
3 ію - 1-3 блоки живлення 3,0 В 1
4 - Провід з'єднувальний 2
4 ію - 1 ПС ПАСПОРТ 1
4. ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
1. Ширина першої (вхідний) щілини інтерферометра - 0.1 мм.
2. Ширина одиночної щілини (1) - 0.04 мм. (2) - 0.1 мм; 0.1 мм.
3. Відстань між щілинами в подвійній щілини Юнга (2) - 2t = 0.1 мм.
 0.025 мм
4. Ширина кожної з щілин в подвійній щілини Юнга - 0.025 мм.
5. Відстань між подвійною щілиною Юнга і екраном (вимірювальною сіткою): L = 100 мм.
6. Ціна поділки вимірювальної сітки-екрана: e = 0.2 мм.
7. Збільшення окулярної лінзи: Г = 10 ×
8.Спектральний інетрвал випромінювання синього світлодіода: Δ λ = 0.45 - 0.50 мкм.
9.Спектральний інтервал випромінювання червоного світлодіода: Δ λ = 0.60 - 0.65 мкм.
5.УСТРОЙСТВО І ПРИНЦИП ДІЇ
Базою інтерферометра Юнга служить корпус з профілю квадратного перетину, усередині якого змонтована оптична схема.В складу приладу входять: вхідна щілина постійної ширини, вимірювальна сітка-екран, окуляр і 3-х позиційний тест-об'єкт: одиночні щілини (1 і центр), подвійна щілина Юнга (2), а також - планка з бипризмой Френзель (3) .. Революційною ідеєю в досвіді Юнга стало застосування першого вхідного щілини S. При відсутності такої, або при дуже великій її ширині, не забезпечується просторова когерентність (часткова) світлових пучків, які висвітлюють подвійну щілину Юнга, що неминуче веде до нульової відності інтерференційної картини. При використанні лазерного випромінювання необхідність в першій щілини відпадає, вона не потрібна-лазерний пучок просторово когерентний у своєму перерізі.

* Увага! Виробник залишає за собою право змінювати комплектацію та технічні характеристики навчальних посібників без попереднього повідомлення, при цьому функціональні і якісні показники наочних посібників не погіршуються.

Є питання?

Ви можете задати нам питання за допомогою наступної форми.

Ім'я:

Email

Будь ласка, сформулюйте Ваші питання щодо: Інтерферометр Юнга+ Автономний освітлювач:


Введіть число, зображене на малюнку
code

Працює на основі скрипту інтернет-магазину WebAsyst Shop-Script